Serbannes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Serbannes
Qytet
Vendndodhja
Serbannes is located in Franca
Serbannes
Serbannes
46°05′55″V 3°21′31″L / 46.098611111111°V 3.3586111111111°L / 46.098611111111; 3.3586111111111Koordinatat: 46°05′55″V 3°21′31″L / 46.098611111111°V 3.3586111111111°L / 46.098611111111; 3.3586111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.3 km2
Dendësia 55 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 03271
Faqja Zyrtare http://www.serbannes.fr


Serbannes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Serbannes ka një popullsi prej 788 banorë dhe sipërfaqe 14.3 km², me një dendësi prej 55 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Serbannes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale