Servilly

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Servilly
Qytet
Vendndodhja
Servilly is located in Franca
Servilly
Servilly
46°16′40″V 3°35′11″L / 46.277777777778°V 3.5863888888889°L / 46.277777777778; 3.5863888888889Koordinatat: 46°16′40″V 3°35′11″L / 46.277777777778°V 3.5863888888889°L / 46.277777777778; 3.5863888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.32 km2
Dendësia 23 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 03272


Servilly është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Servilly ka një popullsi prej 280 banorë dhe sipërfaqe 12.32 km², me një dendësi prej 23 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Servilly – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale