Seuillet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Seuillet
Komunë
noform
Pamje nga Seuillet
Stema_figura
Vendndodhja
Seuillet is located in Franca
Seuillet
Seuillet
46°12′08″V 3°28′20″L / 46.202222222222°V 3.4722222222222°L / 46.202222222222; 3.4722222222222Koordinatat: 46°12′08″V 3°28′20″L / 46.202222222222°V 3.4722222222222°L / 46.202222222222; 3.4722222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.94 km2
Popullsia 502 banorë
Dendësia 51 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03260
INSEE 03273


Seuillet është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Seuillet ka një popullsi prej 502 banorë dhe sipërfaqe 9.94 km², me një dendësi prej 51 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Seuillet – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale