Shkëlzen Gashi (futbollist)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shkëlzen Gashi
Shkëlzen Gashi, 2016 (crop).png
Të dhënat personale
Emri i plotëShkëlzen Gashi
Data e lindjes (1988-07-15) 15 Korrik 1988 (33 vjeç)
Vendi i lindjesZyrih, Zvicër
Gjatësia1.82 m (6 ft 0 in)
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualColorado Rapids
Numri11
Karriera në rini
1998–2007Zürich
1999–2000Grasshoppers (huazim)
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2006–2009Zürich1(0)
2008Schaffhausen (huazim)16(3)
2008–2009Bellinzona (huazim)30(3)
2010–2011Neuchâtel Xamax13(1)
2011Aarau (huazim)15(5)
2012Aarau26(17)
2012–2014Grasshopper60(24)
2014–Basel41(25)
2016–Colorado Rapids30(10)
Ekipi kombëtar
2004–2005Zvicra U–176(1)
2005–2006Zvicra U–195(2)
2006–2009Zvicra U–2110(5)
2013–Shqipëria6(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 6 Shkurt 2017.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 1 Shtator 2016

Shkëlzen Gashi (lindur më 15 korrik 1988) në Zyrih, Zvicër, vije nga fshati Çabiq të Komunes së Klinës është një futbollist shqiptar i cili luan me klubin amerikan Colorado RapidsMajor League Soccer dhe me kombëtaren shqiptare si sulmues.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]