Shpresa Bërdëllima

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Shpresa Bërdëllima Lindi në Tiranë, më 11 prill 1959. U angazhua në teatrin e estradës së Tiranës dhe në kinematografi, duke filluar me rolin e zonjushës Gajtani te "Vajzat me kordele të kuqe".

Filmografia[redakto | përpunoni burim]

  1. Vajzat me kordele të kuqe (1978)... zonjusha Gajtani
  2. Përtej mureve të gurta (1979)... Asimeja
  3. Era e ngrohtë e thellësive (1982)... Vali
  4. Kur hapen dyert e jetës (1986)... Liza
  5. Kur ndahesh nga shokët (1986)... Zana
  6. Të shoh në sy (1986)... bashkeshortja e z. Mina
  7. Mirela (telekomedi) - (1988), Mirela
  8. Flutura në kabinën time (1988)... Keti
  9. Hetimi vazhdon (1988)... Liljana
  10. Shpresa... 1989


Stub biografi.png Ky artikull në lidhje me Biografia është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.