Jump to content

Kur ndahesh nga shokët

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kur ndahesh nga shokët
Arkivi i filmit
Titulli shqip Kur ndahesh nga shokët
Viti i prodhimit 1986
Koha (Zëri) - (PAL/DVD) 52:38
Gjuha origjinale Shqip
Ekipi realizues
Regjia Petrit Llanaj
Skenari Valter Life
Muzika e filmit Vladimir Kotani
Kameramani Spartak Papadhimitri
Drejtori artistik Josif Kromidha
Prodhuesi i filmit: Shqipëria e Re
Aktorë kryesorë
Kadri Roshi
Jul Nenshati
Shpresa Bërdëllima
Zef Bushati
Aktorët tjerë
Vasillaq Vangjeli
Ferdinand Radi
Antoneta Papapavli
Kristo Kokoshari

Filmi "Kur ndahesh nga shokët" prodhim i vitit 1986. Regjia: Petrit Llanaj, Skenari: Valter File, Producent: Shqipëria e re , Muzika: Vladimir Kotani.

Përmbajtja e filmit =[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Namiku brenda një kohe të shkurtër sjell shqetësime në atmosferën optimiste të një grupi saldatorësh. Kjo reflektohet edhe në jetën e tij private dhe familjare por sidomos në marrëdhëniet me vjehrrin e tij. Por shpejt ai e kupton vendin e tij në jetë kupton se sa poshtë ka rënë dhe reflekton mbi këto mendime.

AKTORET[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

https://www.youtube.com/watch?v=VeewMAJgZtU