Silhac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Silhac
Komunë
noform
Pamje nga Silhac
Vendndodhja
Silhac is located in Franca
Silhac
Silhac
44°52′52″V 4°36′24″L / 44.881111111111°V 4.6066666666667°L / 44.881111111111; 4.6066666666667Koordinatat: 44°52′52″V 4°36′24″L / 44.881111111111°V 4.6066666666667°L / 44.881111111111; 4.6066666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.71 km2
Popullsia 367 banorë
Dendësia 16 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07240
INSEE 07314


Silhac është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Silhac ka një popullsi prej 367 banorë dhe sipërfaqe 22.71 km², me një dendësi prej 16 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Silhac – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale