Sorbier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sorbier
Komunë
noform
Pamje nga Sorbier
Stema_figura
Vendndodhja
Sorbier is located in Franca
Sorbier
Sorbier
46°21′55″V 3°39′38″L / 46.365277777778°V 3.6605555555556°L / 46.365277777778; 3.6605555555556Koordinatat: 46°21′55″V 3°39′38″L / 46.365277777778°V 3.6605555555556°L / 46.365277777778; 3.6605555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.09 km2
Popullsia 301 banorë
Dendësia 18 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03220
INSEE 03274


Sorbier është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Sorbier ka një popullsi prej 301 banorë dhe sipërfaqe 17.09 km², me një dendësi prej 18 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sorbier (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale