Souvigny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Souvigny
Komunë
noform
Pamje nga Souvigny
Stema_figura
Vendndodhja
Souvigny is located in Franca
Souvigny
Souvigny
46°32′05″V 3°11′31″L / 46.534722222222°V 3.1919444444444°L / 46.534722222222; 3.1919444444444Koordinatat: 46°32′05″V 3°11′31″L / 46.534722222222°V 3.1919444444444°L / 46.534722222222; 3.1919444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 44.35 km2
Popullsia 1907 banorë
Dendësia 43 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03210
INSEE 03275


Souvigny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Souvigny ka një popullsi prej 1907 banorë dhe sipërfaqe 44.35 km², me një dendësi prej 43 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Souvigny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale