Soyons

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Soyons
Komunë
noform
Pamje nga Soyons
Vendndodhja
Soyons is located in Franca
Soyons
Soyons
44°53′21″V 4°51′01″L / 44.889166666667°V 4.8502777777778°L / 44.889166666667; 4.8502777777778Koordinatat: 44°53′21″V 4°51′01″L / 44.889166666667°V 4.8502777777778°L / 44.889166666667; 4.8502777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.9 km2
Popullsia 2076 banorë
Dendësia 263 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07130
INSEE 07316
Faqja Zyrtare http://www.soyons.fr


Soyons është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Soyons ka një popullsi prej 2076 banorë dhe sipërfaqe 7.9 km², me një dendësi prej 263 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Soyons – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale