Dallime mes rishikimeve të "1951"

Jump to navigation Jump to search
49 bytes removed ,  9 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (r2.7.2) (roboti shtoj: stq:1951)
{{AV|XX|195}}
 
== Ngjarje ==
* [[KS Dinamo]] e njohur si Dinamo Tirana kampione e [[Shqipëri|Shqipërisë]] në [[Futbolli|futboll]].
 
== [[:Kategoria:Lindje 1951|Lindje]] ==
* [[26 Mars]] - [[Rexhep Mala]], Hero i kombit shqiptarë
* [[17 Mars]] - [[Luan Daka]], personalitet shqiptar nga lëmia e artit teatral dhe kinematrografikkinematografik
* [[15 Korrik]] - [[KujtitimKujtim Dashi]], shkrimtar shqiptarë
* [[21 Korrik]] - [[Robin Williams]], aktor dhe komedian amerikan
* [[2 Tetor]] - [[Shukri Kaçaniku]], cinematografkinematografë shqiptarë
 
== [[:Kategoria:Vdekje 1951|Vdekje]] ==
* [[29 Korrik]] - [[Ali Sami Yen]], themelues i Galatasaray Sports Club (l. [[1886]])
 
[[CategoryKategoria:Kalendari]]
<!--Kategorizimi dhe ndërwiki-->
[[CategoryKategoria:Vite]]
<!--[[sq:1951]-->
 
[[Category:Kalendari]]
[[Category:Vite]]
 
[[af:1951]]

Menyja e lëvizjeve