Dallime mes rishikimeve të "1987"

Jump to navigation Jump to search
7 bytes removed ,  9 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
== [[:Kategoria:Lindje 1987|Lindje]] ==
 
* [[21 shkurt]] - [[Ellen Page]], aktore kanadezkanadeze
 
== [[:Kategoria:Vdekje 1987|Vdekje]] ==
* [[5 korrik]] - [[Vexhi Buharaja]], studjues orientalist, përkthyes shqiptar (lL. [[1920]])
* [[7 korrik]] - [[Kujtim Spahivogli]], aktor dhe regjisor shqiptar (L. [[1932]])
* [[4 tetor]] - [[Bilal Xhaferri]], shkrimtar shqiptarëshqiptar (lL. [[1935]])
* [[12 Nëntor]] - [[Lasgush Poradeci]], shkrimtar shqiptarëshqiptar (lL. [[1899]])
==== Pa data ====
:''Datat e personave më poshtë nuk janë të shënuara në artikujt mbi biografinë e tyre:''
* {{?}} - [[Abdurrahim Buza]], piktorëpiktor shqiptarëshqiptar (l. [[1905]])
 
[[af:1987]]

Menyja e lëvizjeve