Dallime mes rishikimeve të "Ebu Jusufi"

Jump to navigation Jump to search
2 bytes added ,  8 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
'''Imam Ebu Jusuf''' (798 M),dijetar i [[fikh]]t, [[tefsiri]]t, [[hadithi]]t, siren, [[histori]]së, [[gjuhë]]s, [[letërsi]]së dhe [[teologji]]së skolastike. nga trojet e [[Kalifati]]t.
 
{{Biografia-Box}}
| emri = Ebu Jusuf
| emri i lindjës = Jakub ibn Ibrahim ibn Habib el-Ensarij
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve