Dallime mes rishikimeve të "Truri"

Jump to navigation Jump to search
151 bytes removed ,  8 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
No edit summary
Truri i njeriut eshte i perbere nga 5 pjese: truri i madh , truri i mesem , truri i ndrejmjetm , truri i vogel dhe palca kurrizore.
Truri Tek femijet e posalindur eshte 400gr ndersa tek njeriu i rritur 1400g prej te cileve 1200 g i perkasin trurit te madh
 
== Lidhje të jashtme ==
 
 
 
[[Kategoria:Neuroshkencë]]
[[Kategoria:Anatomi]]
[[Kategoria:Organe]]
 
[[new:न्ह्येपु]]
[[pt:Encéfalo]]
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve