Ndryshimi mes inspektimeve të "3 dhjetor"

Jump to navigation Jump to search
3 bytes removed ,  3 vjet më parë
përmirësime teknike, zëvendësova: Janar → janar, Mars → mars (2), Nëntor → nëntor, Dhjetor → dhjetor (3) duke përdorur AWB
v (Bot: Migrating 145 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q2298 (translate me))
(përmirësime teknike, zëvendësova: Janar → janar, Mars → mars (2), Nëntor → nëntor, Dhjetor → dhjetor (3) duke përdorur AWB)
 
'''3 Dhjetoridhjetori''' është dita e 337-të e [[Kalendari gregorian|kalendarit gregorian]] (dita e 338-t në [[Vit i brishtë|vitin e brishtë]]) - kështu që deri në fund të vitit kanë mbetur edhe 28 ditë.
{{Tabelamuajve}}{{Muaj 31|Nëntornëntor|Dhjetordhjetor|Janarjanar}}
 
== Ngjarje ==
* [[1973]] - [[Programi Pioneer]]: [[Pioneer 10]] emeton fotografitë e para nga afët të [[Jupiteri]]t.
* [[1992]] - Dërgohet [[SMS]]-ja e parë në botë.
* [[1999]] - [[NASA]] humbë radio kontaktin me [[Marsmars Polar Lander]] pak momente para se anija të hynte në atmosferën e [[Marsimarsi]]t.
 
== Lindje ==
 
== Festa dhe përvjetorë ==
* [[Dita e OKB-së për personat me aftësi të kufizuara]]
 
 
[[Kategoria:Dhjetor]]
37.617

edits

Menyja e navigimit