Ndryshimi mes inspektimeve të "Kafsha"

Jump to navigation Jump to search
25 bytes added ,  1 vit më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Etiketa: përpunim burimi 2017
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
{{Automatic taxobox
| name = AnimaliaAnimals~Martin Garrix
| color = beige
| image =
* Në kafshët jorruazore hyjnë sfungjerët, lekuregjemboret (ekinodermatet), qeliza djegesit(knidaret), butaket (molusket), krimbat si dhe kembenyjetuarit(arthoropoda).
 
* Kafshet rruazore jane kafshet me te perparuara si nga ana e fizike,me pershtatjen e mjedisit, me te gjitha aparatet qe formojne trupin e kafshes,por edhe nga ana e te menduarit. Në këtë tip bëjnë pjesë peshqit të cilët janë kafshët rruazore primitive, amfibet të cilët jetojnë edhe në toke edhe në ujë, zvarraniket, shpendët dhe gjitaret dhe une jam.
 
==Etimologjia==
Anonymous user

Menyja e navigimit