Ndryshimi mes inspektimeve të "Petro Nini Luarasi"

Jump to navigation Jump to search
v
→‎Referime: Referenca -> Referime duke përdorur AWB
(Shpëtim i burimeve 1 dhe etiketim 0 si të vdekura.) #IABot (v2.0)
v (→‎Referime: Referenca -> Referime duke përdorur AWB)
Presidenti i [[Shqipëria|Shqipërisë]], [[Bamir Topi]] më 13 janar 2012 i akordoi Petro Nini Luarasit (pas vdekjes) [[Urdhri "Nderi i Kombit"|Urdhrin “Nderi i Kombit”]] me motivacionin: “''Figurë e shquar e kombit, një nga veprimtarët e ndritur të Rilindjes Kombëtare, luftëtar i paepur për zgjimin, emancipimin dhe prosperimin e kombit shqiptar, për çlirimin nga zgjedha osmane dhe formimin e shtetit komb të shqiptarëve, luftëtarit të madh të krijimit të arsimit kombëtar si një nga shtyllat e çështjes kombëtare, vepër për të cilën dha edhe jetën.''” <ref>[http://www.president.al/shqip/info.asp?id=7136 Presidenti Topi dekoron Petro Nini Luarasin (pas vdekjes) me Urdhrin “Nderi i Kombit”] {{Webarchive|url=https://archive.is/20120211225250/http://www.president.al/shqip/info.asp?id=7136 |date=11 shkurt 2012 }}, Web faqaja president.al, 13 janar 2012</ref>
 
== ReferencaReferime ==
{{reflist}}
 

Menyja e navigimit