Dallime mes rishikimeve të "Nursultan"

Jump to navigation Jump to search
9 bytes removed ,  8 muaj më parë
→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB
(U zëvendësua New_flag_of_Astana.svg me Flag_of_Nur-Sultan_(2008-2019).svg)
(→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB)
|Qyteti = Nursultan
|Gjuha vendase = [[Gjuha kazake|Kazakisht]]
|Emri name në gjuhën vendase = Нұр-Сұлтан/Нур-Султан
|Lloji i vëndbanimitsettlement_type = Qytet
|Flamuri_figura image_flag = Flag of Nur-Sultan (2008-2019).svg
|Flamuri_artikulli flag_link = Flamuri i Nursultanit
|Stema_figura image_seal = Emblem of Nur-Sultan-1.svg
|Stema_artikulli flag_seal = Stema e Nursultanit
|Pamje image_skyline = Ak Orda Presidential Palace04.jpg
|Përshkrimi i pamjesimage_caption = Pallati Presidencial
<!--Administrimi territorial-->
|Shteti = Kazakistani
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
|Sipërfaqja = 710
|Popullsia population_total = 1.078.362
|Dendësia = 1239
<!-- Të dhëna-->
|Themelimi established_date = 1830
|Zona Kohore = (UTC+6)
|Kodi Postalpostal_code = 010000–010015
|Prefiksi = +7 7172
|Targa e automjeteveregistration_plate = Z, 01
|Aeroporti = <small>Aeroporti Ndërkombëtari i Nursultanit</small> <br /> 14 km nga qendra e qytetit
|Kryetari i Bashkisë = Baqyt Sultanow
|WebFaqja website = [http://www.astana.kz/ www.astana.kz]
|E-Posta =
|Harta_foto image_map = Astana p.svg
<!--Harta-->
|përshkrimi_harta map_caption =
|harta_gjerësi map_size =
|harta = Kazakistani
| gjer_g=51 | gjer_m=10 | gjer_s=0 | gjer_dr =N

Menyja e lëvizjeve