Dallime mes rishikimeve të "Nj"

Jump to navigation Jump to search
75 bytes added ,  12 vjet më parë
Correct iw.
(Correct iw.)
{{Kthjellim}}
 
'''Nj''', ''(shqipto: një)'' është shkronja e njëzetë he bashkëtingëllorja e gjashtëmbëdhjetë e alfabetit të gjuhës shqipe. Kjo shkronjë është njëra nga nëntë shkronjat e gjuhës shqipe e cila përbëhet nga dy shkronja edhe aë nga shkronja [[n]] dhe nga shkronja [[i]].
 
== Shkronja '''Nj''' ==
 
{{ABC-ja}}
 
== Shih dhe ==
* Në [[shqip|gjuhën shqipe]] është shkronja e [[20|njëzetë]] e [[alfabeti]]t, me të shënohet [[gërma]] '''Nj''' e madhe e dorës.
*
*
 
<!-- kategorizim dhe ndëruiki-->
 
[[Category:Alfabete]]
[[Category:Shkronja|!]]
 
<!--Interwikis-->
[[en:Nj (letter)]]
[[br:Nj (lizherenn)]]
[[fr:NJ]]
[[mk:Nj (Латиница)]]
[[enno:Nj (letterbokstav)]]

Menyja e lëvizjeve