Stema e Komunës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Stema e Komunës së Çegranit
[[Skeda:Coat of arms of Čegrane Municipality.png|130px]]


Stema e Komunës së Çegranit paraqitet me një përshkrim të natyrës të rethit të Çegranit,me ngjyrë të kaltërt në mes të stemës e përshkruan lumin vardar,me ngjyrë të gjelbërt përshkruan fushën e pollogut malin e thatë, dhe malin shar,anësh në stemë janë të vendosur gjethe nga gruri,në qendër të stemës gjendet si gjysëm rethi ose si ylber ngjyra e kuqe dhe e zezë që paraqesin ngjyrat e kombit shqiptarë,në mes të stemës kalon një vijë e kuqe në të cilën është shkruajtur data e themelimit të Komunës së Çegranit.

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje te jashtmë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

  1. ^ [1] Arkivuar 28 mars 2015 tek Wayback Machine Nga Heraldika e Maqedonisë