Sussat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sussat
Komunë
Vendndodhja
Sussat is located in Franca
Sussat
Sussat
46°09′09″V 3°03′49″L / 46.1525°V 3.0636111111111°L / 46.1525; 3.0636111111111Koordinatat: 46°09′09″V 3°03′49″L / 46.1525°V 3.0636111111111°L / 46.1525; 3.0636111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8 km2
Popullsia 104 banorë
Dendësia 13 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03450
INSEE 03276


Sussat është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Sussat ka një popullsi prej 104 banorë dhe sipërfaqe 8 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sussat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale