Talencieux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Talencieux
Komunë
noform
Pamje nga Talencieux
Vendndodhja
Talencieux is located in Franca
Talencieux
Talencieux
45°13′17″V 4°46′39″L / 45.221388888889°V 4.7775°L / 45.221388888889; 4.7775Koordinatat: 45°13′17″V 4°46′39″L / 45.221388888889°V 4.7775°L / 45.221388888889; 4.7775
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.1 km2
Popullsia 1028 banorë
Dendësia 145 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07340
INSEE 07317


Talencieux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Talencieux ka një popullsi prej 1028 banorë dhe sipërfaqe 7.1 km², me një dendësi prej 145 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Talencieux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale