Target

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Target
Komunë
noform
Pamje nga Target
Vendndodhja
Target is located in Franca
Target
Target
46°17′22″V 3°03′41″L / 46.289444444444°V 3.0613888888889°L / 46.289444444444; 3.0613888888889Koordinatat: 46°17′22″V 3°03′41″L / 46.289444444444°V 3.0613888888889°L / 46.289444444444; 3.0613888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.47 km2
Lartësia 434 m (m.n.d.)
Popullsia 275 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03140
INSEE 03277


Target është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Target ka një popullsi prej 275 banorë dhe sipërfaqe 26.47 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Target (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale