Tatimpaguesi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Tatimpagues nënkupton çdo person që kërkohet të paguajë ndonjë lloj tatimi sipas legjislacionit të zbatueshëm në një shtet, dhe përfshin një person të tatueshëm. [1]

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LIGJI PËR ADMINISTRATËN TATIMORE DHE PROCEDURAT Në amëzën assembly-kosova.org Archived 27 September 2007[Date mismatch] at the Wayback Machine.