Tauriers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tauriers
Komunë
noform
Pamje nga Tauriers
Vendndodhja
Tauriers is located in Franca
Tauriers
Tauriers
44°33′06″V 4°16′51″L / 44.551666666667°V 4.2808333333333°L / 44.551666666667; 4.2808333333333Koordinatat: 44°33′06″V 4°16′51″L / 44.551666666667°V 4.2808333333333°L / 44.551666666667; 4.2808333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.51 km2
Popullsia 181 banorë
Dendësia 40 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07110
INSEE 07318


Tauriers është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Tauriers ka një popullsi prej 181 banorë dhe sipërfaqe 4.51 km², me një dendësi prej 40 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Tauriers – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale