Taxat-Senat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Taxat-Senat
Komunë
noform
Pamje nga Taxat-Senat
Vendndodhja
Taxat-Senat is located in Franca
Taxat-Senat
Taxat-Senat
46°12′03″V 3°08′17″L / 46.200833333333°V 3.1380555555556°L / 46.200833333333; 3.1380555555556Koordinatat: 46°12′03″V 3°08′17″L / 46.200833333333°V 3.1380555555556°L / 46.200833333333; 3.1380555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.62 km2
Popullsia 219 banorë
Dendësia 16 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03140
INSEE 03278


Taxat-Senat është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Taxat-Senat ka një popullsi prej 219 banorë dhe sipërfaqe 13.62 km², me një dendësi prej 16 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Taxat-Senat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale