Teillet-Argenty

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Teillet-Argenty
Qytet
Vendndodhja
Teillet-Argenty is located in Franca
Teillet-Argenty
Teillet-Argenty
46°15′34″V 2°30′43″L / 46.259444444444°V 2.5119444444444°L / 46.259444444444; 2.5119444444444Koordinatat: 46°15′34″V 2°30′43″L / 46.259444444444°V 2.5119444444444°L / 46.259444444444; 2.5119444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.99 km2
Lartësia 379 m (m.n.d.)
Dendësia 26 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 03279


Teillet-Argenty është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Teillet-Argenty ka një popullsi prej 575 banorë dhe sipërfaqe 21.99 km², me një dendësi prej 26 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Teillet-Argenty – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale