Terjat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Terjat
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Terjat is located in Franca
Terjat
Terjat
46°12′14″V 2°36′55″L / 46.203888888889°V 2.6152777777778°L / 46.203888888889; 2.6152777777778Koordinatat: 46°12′14″V 2°36′55″L / 46.203888888889°V 2.6152777777778°L / 46.203888888889; 2.6152777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.74 km2
Popullsia 216 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03420
INSEE 03280


Terjat është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Terjat ka një popullsi prej 216 banorë dhe sipërfaqe 17.74 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Terjat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale