Jump to content

The Other Guys

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

The Other Guys është një film aksion komedi drejtuar dhe shkruar nga Adam McKay, aktorët kryesorë Will Ferell dhe Mark Wahlberg, dhe aktor dytësor Michael Keaton, Eva Mendes, Steve Coogan, Ray Stevenson, Dwayne Johnson dhe Samuel L. Jackson.[1]

Ky film është e katërt nga pesë bashkëpunimet mes Ferrell dhe mek-kei, pas Anchorman: The Legend of Ron Burgundy (2004), Talladega Nights: The Ballad e Ricky Bobby (2006), dhe Step Brothers(2008), dhe të shoqëruara nga Anchorman 2: Legjenda Vazhdon (2013). Djemtë e Tjerë është i  vetmi  film  jo i shkruar nga Ferrell. Ajo është gjithashtu e para  nga dy bashkëpunimet mes Ferrell dhe Wahlberg, i cili më vonë u ribashkua në Daddy`s Home (2015).

Filmi ishte lëshuar më 6 gusht 2010. Ai mori komente pozitive dhe ishte një sukses i madh në zyre,duke fituar mbi 170 milion euro.

Detektivi Allen Gamble (Will Ferell) është një i butë-i paedukuar  dhe ishte një gangster në të kaluarën. Detektivi Terry 'Yankee Clipper' Hoitz (Mark Wahlberg) është në partneritet me Allen prej që ai gabimisht e gjuajti Derek Jeter gjatë kampionatit Botëror. Drejtuesit e tjerë nuk kanë respekt për  Alenin dhe Terrin ,veçanerisht detektivet Martin dhe Fosse . Të gjithë, veç Terry-t idollizojn detektivet Chris Danson (Dwayne Johnson) dhe të P. K. Highsmith (Samuel L. Jackson), të cilët janë konsideruar si policët më  të  mirë , edhe pse ata shpesh shkaktojnë miliona dollarë në dëmtimin e pronës, duke ndjekur  kriminel jo famëkeq. Gjatë një ndjekje, Danson dhe Highsmith shkojnë  drejt vdekjes së  tyre duke keqvlersuar aftësitë e tyre për mbijetimin gjatë një  rënje, e cila shkakton njerëzit të pyesin veten pse ata e bën atë, dhe kush  do të marrë vendin e tyre.

Cameos
Mark Wahlberg dhe Do të Ferrell promovimin e Djemtë E Tjerë në San Diego Comic-Con International, korrik 2010
  1. ^ "The Other Guys". ReelzChannel. Arkivuar nga origjinali më 7 nëntor 2010. Marrë më 10 qershor 2010. {{cite news}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]