Theneuille

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Theneuille
Komunë
noform
Pamje nga Theneuille
Vendndodhja
Theneuille is located in Franca
Theneuille
Theneuille
46°35′03″V 2°51′49″L / 46.584166666667°V 2.8636111111111°L / 46.584166666667; 2.8636111111111Koordinatat: 46°35′03″V 2°51′49″L / 46.584166666667°V 2.8636111111111°L / 46.584166666667; 2.8636111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 39.73 km2
Popullsia 377 banorë
Dendësia 9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03350
INSEE 03282


Theneuille është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Theneuille ka një popullsi prej 377 banorë dhe sipërfaqe 39.73 km², me një dendësi prej 9 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Theneuille – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale