Thionne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Thionne
Komunë
noform
Pamje nga Thionne
Vendndodhja
Thionne is located in Franca
Thionne
Thionne
46°24′19″V 3°34′33″L / 46.405277777778°V 3.5758333333333°L / 46.405277777778; 3.5758333333333Koordinatat: 46°24′19″V 3°34′33″L / 46.405277777778°V 3.5758333333333°L / 46.405277777778; 3.5758333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.96 km2
Popullsia 321 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03220
INSEE 03284


Thionne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Thionne ka një popullsi prej 321 banorë dhe sipërfaqe 26.96 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Thionne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale