Thueyts

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Thueyts
Komunë
noform
Pamje nga Thueyts
Stema_figura
Vendndodhja
Thueyts is located in Franca
Thueyts
Thueyts
44°40′35″V 4°13′17″L / 44.676388888889°V 4.2213888888889°L / 44.676388888889; 4.2213888888889Koordinatat: 44°40′35″V 4°13′17″L / 44.676388888889°V 4.2213888888889°L / 44.676388888889; 4.2213888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.78 km2
Popullsia 1242 banorë
Dendësia 57 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07330
INSEE 07322
Faqja Zyrtare http://www.thueyts.fr/accueil.html


Thueyts është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Thueyts ka një popullsi prej 1242 banorë dhe sipërfaqe 21.78 km², me një dendësi prej 57 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Thueyts – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale