Tito Vilanova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Tito Vilanova lindi me 17 shtator 1968 ne Bellcaire d'Emporda,Spanje.Ai e ka drejtuar Barcelonen ne sezonin 2012-13 per shkak te Pep Guardioles qe mori disa humbje fatale per skuadren e Barcelones

Jeta e tij shendetsore Ai u diagnostikua me gjender ne vesh per te dyten here.Kete e ka njoftuar Barcelona.Ai dha doreheqjen per shkak te semundjes me 19 korrik 2013 dhe u zevendesua nga Gerardo Martino.Ai ka vdekur ne moshen 45-vjecare me 25 prill 2014.