Toninho Cerezo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Toninho Cerezo
Të dhënat personale
Emri i plotëToninho Cerezo
Data e lindjes (1955-04-21) 21 Prill, 1955 (66 vjeç)
Vendi i lindjesBelo Horizonte, Brazili
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1972–1983Atlético Mineiro111(12)
1973–1974Nacional20(3)
1983–1986Roma70(13)
1986–1992Sampdoria145(14)
1992–1993São Paulo72(7)
1994Cruzeiro10(3)
1995Paulista
1995–1996São Paulo8(0)
1996América
1997Atlético Mineiro
Ekipi kombëtar
1977–1985Flag of Brazil.svg Brazili57(5)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Toninho Cerezo (lindur më 21 Prill 1955) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 57 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
1977 11 2
1978 11 0
1979 2 0
1980 6 1
1981 13 2
1982 9 0
1983 0 0
1984 0 0
1985 5 0
Gjithsej 57 5

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]