Tortezais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tortezais
Komunë
noform
Pamje nga Tortezais
Vendndodhja
Tortezais is located in Franca
Tortezais
Tortezais
46°27′09″V 2°51′28″L / 46.4525°V 2.8577777777778°L / 46.4525; 2.8577777777778Koordinatat: 46°27′09″V 2°51′28″L / 46.4525°V 2.8577777777778°L / 46.4525; 2.8577777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.11 km2
Popullsia 179 banorë
Dendësia 7 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03430
INSEE 03285


Tortezais është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Tortezais ka një popullsi prej 179 banorë dhe sipërfaqe 24.11 km², me një dendësi prej 7 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Tortezais – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale