Toulaud

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Toulaud
Komunë
noform
Pamje nga Toulaud
Vendndodhja
Toulaud is located in Franca
Toulaud
Toulaud
44°53′52″V 4°48′59″L / 44.897777777778°V 4.8163888888889°L / 44.897777777778; 4.8163888888889Koordinatat: 44°53′52″V 4°48′59″L / 44.897777777778°V 4.8163888888889°L / 44.897777777778; 4.8163888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34.73 km2
Popullsia 1666 banorë
Dendësia 48 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07130
INSEE 07323


Toulaud është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Toulaud ka një popullsi prej 1666 banorë dhe sipërfaqe 34.73 km², me një dendësi prej 48 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Toulaud – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale