Toulon-sur-Allier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Toulon-sur-Allier
Komunë
noform
Pamje nga Toulon-sur-Allier
Vendndodhja
Toulon-sur-Allier is located in Franca
Toulon-sur-Allier
Toulon-sur-Allier
46°31′04″V 3°21′33″L / 46.517777777778°V 3.3591666666667°L / 46.517777777778; 3.3591666666667Koordinatat: 46°31′04″V 3°21′33″L / 46.517777777778°V 3.3591666666667°L / 46.517777777778; 3.3591666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 38.69 km2
Popullsia 1138 banorë
Dendësia 29 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03400
INSEE 03286
Faqja Zyrtare http://www.toulon-sur-allier.fr/


Toulon-sur-Allier është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Toulon-sur-Allier ka një popullsi prej 1138 banorë dhe sipërfaqe 38.69 km², me një dendësi prej 29 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Toulon-sur-Allier – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale