Tournon-sur-Rhône

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tournon-sur-Rhône
Komunë
noform
Pamje nga Tournon-sur-Rhône
Stema_figura
Vendndodhja
Tournon-sur-Rhône is located in Franca
Tournon-sur-Rhône
Tournon-sur-Rhône
45°04′02″V 4°49′58″L / 45.067222222222°V 4.8327777777778°L / 45.067222222222; 4.8327777777778Koordinatat: 45°04′02″V 4°49′58″L / 45.067222222222°V 4.8327777777778°L / 45.067222222222; 4.8327777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.01 km2
Lartësia 123 m (m.n.d.)
Popullsia 10545 banorë
Dendësia 502 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07300
INSEE 07324
Faqja Zyrtare http://www.ville-tournon.com


Tournon-sur-Rhône është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Tournon-sur-Rhône ka një popullsi prej 10545 banorë dhe sipërfaqe 21.01 km², me një dendësi prej 502 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Tournon-sur-Rhône – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale