Trévol

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Trévol
Komunë
noform
Pamje nga Trévol
Stema_figura
Vendndodhja
Trévol is located in Franca
Trévol
Trévol
46°37′45″V 3°18′22″L / 46.629166666667°V 3.3061111111111°L / 46.629166666667; 3.3061111111111Koordinatat: 46°37′45″V 3°18′22″L / 46.629166666667°V 3.3061111111111°L / 46.629166666667; 3.3061111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 40.84 km2
Popullsia 1692 banorë
Dendësia 41 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03460
INSEE 03290


Trévol është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Trévol ka një popullsi prej 1692 banorë dhe sipërfaqe 40.84 km², me një dendësi prej 41 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Trévol – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale