Treban

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Treban
Komunë
Vendndodhja
Treban is located in Franca
Treban
Treban
46°24′16″V 3°10′29″L / 46.404444444444°V 3.1747222222222°L / 46.404444444444; 3.1747222222222Koordinatat: 46°24′16″V 3°10′29″L / 46.404444444444°V 3.1747222222222°L / 46.404444444444; 3.1747222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.63 km2
Popullsia 401 banorë
Dendësia 16 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03240
INSEE 03287


Treban është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Treban ka një popullsi prej 401 banorë dhe sipërfaqe 25.63 km², me një dendësi prej 16 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Treban – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale