Treignat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Treignat
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Treignat is located in Franca
Treignat
Treignat
46°20′55″V 2°20′26″L / 46.348611111111°V 2.3405555555556°L / 46.348611111111; 2.3405555555556Koordinatat: 46°20′55″V 2°20′26″L / 46.348611111111°V 2.3405555555556°L / 46.348611111111; 2.3405555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.94 km2
Popullsia 452 banorë
Dendësia 16 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03380
INSEE 03288


Treignat është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Treignat ka një popullsi prej 452 banorë dhe sipërfaqe 28.94 km², me një dendësi prej 16 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Treignat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale