Ucel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ucel
Komunë
noform
Pamje nga Ucel
Stema_figura
Vendndodhja
Ucel is located in Franca
Ucel
Ucel
44°37′36″V 4°23′45″L / 44.626666666667°V 4.3958333333333°L / 44.626666666667; 4.3958333333333Koordinatat: 44°37′36″V 4°23′45″L / 44.626666666667°V 4.3958333333333°L / 44.626666666667; 4.3958333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.54 km2
Lartësia 220 m (m.n.d.)
Popullsia 2035 banorë
Dendësia 367 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07200
INSEE 07325


Ucel është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Ucel ka një popullsi prej 2035 banorë dhe sipërfaqe 5.54 km², me një dendësi prej 367 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ucel – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale