Urçay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Urçay
Komunë
noform
Pamje nga Urçay
Stema_figura
Vendndodhja
Urçay is located in Franca
Urçay
Urçay
46°37′29″V 2°35′21″L / 46.624722222222°V 2.5891666666667°L / 46.624722222222; 2.5891666666667Koordinatat: 46°37′29″V 2°35′21″L / 46.624722222222°V 2.5891666666667°L / 46.624722222222; 2.5891666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.49 km2
Popullsia 293 banorë
Dendësia 23 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03360
INSEE 03293


Urçay është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Urçay ka një popullsi prej 293 banorë dhe sipërfaqe 12.49 km², me një dendësi prej 23 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Urçay – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale