Usclades-et-Rieutord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Usclades-et-Rieutord
Komunë
Vendndodhja
Usclades-et-Rieutord is located in Franca
Usclades-et-Rieutord
Usclades-et-Rieutord
44°46′32″V 4°09′30″L / 44.775555555556°V 4.1583333333333°L / 44.775555555556; 4.1583333333333Koordinatat: 44°46′32″V 4°09′30″L / 44.775555555556°V 4.1583333333333°L / 44.775555555556; 4.1583333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.46 km2
Lartësia 1270 m (m.n.d.)
Popullsia 128 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07510
INSEE 07326


Usclades-et-Rieutord është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Usclades-et-Rieutord ka një popullsi prej 128 banorë dhe sipërfaqe 12.46 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Usclades-et-Rieutord – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale