Ussel-d'Allier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ussel-d'Allier
Komunë
noform
Pamje nga Ussel-d'Allier
Stema_figura
Vendndodhja
Ussel-d'Allier is located in Franca
Ussel-d'Allier
Ussel-d'Allier
46°12′27″V 3°11′25″L / 46.2075°V 3.1902777777778°L / 46.2075; 3.1902777777778Koordinatat: 46°12′27″V 3°11′25″L / 46.2075°V 3.1902777777778°L / 46.2075; 3.1902777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.02 km2
Popullsia 152 banorë
Dendësia 19 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03140
INSEE 03294


Ussel-d'Allier është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Ussel-d'Allier ka një popullsi prej 152 banorë dhe sipërfaqe 8.02 km², me një dendësi prej 19 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ussel-d'Allier – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale