Jump to content

Uzer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Uzer
VendiFranca
RajoniAuvergne-Rhône-Alpes
DepartamentiArdèche
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Uzer është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Uzer ka një popullsi prej 448 banorë dhe sipërfaqe 3.51 km², me një dendësi prej 128 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Uzer (Ardèche) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale