Vagnas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vagnas
Komunë
noform
Pamje nga Vagnas
Vendndodhja
Vagnas is located in Franca
Vagnas
Vagnas
44°20′45″V 4°22′01″L / 44.345833333333°V 4.3669444444444°L / 44.345833333333; 4.3669444444444Koordinatat: 44°20′45″V 4°22′01″L / 44.345833333333°V 4.3669444444444°L / 44.345833333333; 4.3669444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.83 km2
Popullsia 554 banorë
Dendësia 23 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07150
INSEE 07328


Vagnas është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Vagnas ka një popullsi prej 554 banorë dhe sipërfaqe 23.83 km², me një dendësi prej 23 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vagnas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale