Valgorge

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Valgorge
Komunë
noform
Pamje nga Valgorge
Vendndodhja
Valgorge is located in Franca
Valgorge
Valgorge
44°35′14″V 4°07′44″L / 44.587222222222°V 4.1288888888889°L / 44.587222222222; 4.1288888888889Koordinatat: 44°35′14″V 4°07′44″L / 44.587222222222°V 4.1288888888889°L / 44.587222222222; 4.1288888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.36 km2
Popullsia 463 banorë
Dendësia 18 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07110
INSEE 07329


Valgorge është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Valgorge ka një popullsi prej 463 banorë dhe sipërfaqe 26.36 km², me një dendësi prej 18 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Valgorge – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale