Valignat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Valignat
Komunë
noform
Pamje nga Valignat
Vendndodhja
Valignat is located in Franca
Valignat
Valignat
46°10′36″V 3°04′31″L / 46.176666666667°V 3.0752777777778°L / 46.176666666667; 3.0752777777778Koordinatat: 46°10′36″V 3°04′31″L / 46.176666666667°V 3.0752777777778°L / 46.176666666667; 3.0752777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.32 km2
Popullsia 83 banorë
Dendësia 36 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03330
INSEE 03295


Valignat është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Valignat ka një popullsi prej 83 banorë dhe sipërfaqe 2.32 km², me një dendësi prej 36 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Valignat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale