Valigny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Valigny
Komunë
Vendndodhja
Valigny is located in Franca
Valigny
Valigny
46°42′43″V 2°49′02″L / 46.711944444444°V 2.8172222222222°L / 46.711944444444; 2.8172222222222Koordinatat: 46°42′43″V 2°49′02″L / 46.711944444444°V 2.8172222222222°L / 46.711944444444; 2.8172222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.18 km2
Popullsia 381 banorë
Dendësia 18 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03360
INSEE 03296


Valigny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Valigny ka një popullsi prej 381 banorë dhe sipërfaqe 21.18 km², me një dendësi prej 18 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Valigny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale